Wybieramy idealną salę konferencyjną

Zorganizowanie rzeczywiście udanego spotkania biznesowego jest rzeczą znacznie trudniejszą, niż się wydaje. Jednym z najważniejszych zadań przed jakimi stają odpowiedzialne za to osoby jest wybranie jak najlepszej sali konferencyjnej, w której odbędzie się takie spotkanie.

Nie jest to proste – trzeba tu zwracać uwagę na całe mnóstwo elementów które mogą mieć wielki wpływ na to, czy będziemy faktycznie zadowoleni z takiego miejsca. Związane z tym oferty dostępne obecnie w Polsce odznaczają się wielkim zróżnicowaniem, zatem wybór jest naprawdę szeroki. Oczywiście, nie każda z takich ofert będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania, a ponadto musimy brać pod uwagę również budżet, jaki możemy na coś takiego przeznaczyć. Z tego też powodu szukanie idealnej sali często jest zadaniem dość czasochłonnym, ale warto dobrze się do niego przyłożyć.


Sale konferencyjne przez długi czas były kojarzone głównie z miejscami takimi jak wielkie hotele czy ośrodki turystyczne. Fakt, w takich obiektach bardzo często znajdują się osobne sale z doskonałymi warunkami do zorganizowania spotkania, ale obecnie powstają również osobne ośrodki, tworzone jedynie z myślą o klientach biznesowych. Jednym z pierwszych elementów takiej sali musi być wybór lokalizacji, która będzie dla nas najlepsza. Najlepiej zdecydować się na obiekt położony nieco na uboczu, który zapewni nam ciszę i spokój daleko od zgiełku wielkich miast. Z drugiej strony musi to być miejsce z łatwym i wygodnym dojazdem.

Sama sala powinna być jak najlepiej wyposażona – obecnie przynajmniej podstawowy sprzęt multimedialny potrzebny do przeprowadzania prezentacji to absolutne minimum. Jej wielkość powinna być uzależniona oczywiście od tego, jak wiele osób zamierzamy zaprosić na spotkanie. Nie może ona być zbyt ciasna, ale wybranie zbyt dużej sali doprowadzi z kolei do dużej ilości wolnych miejsc i wrażenia, że większość zaproszonych gości nie przybyła na spotkanie.

Jeśli organizujemy kilkudniowe spotkanie, to warto zadbać o to, aby w czasie wolnym zaproszone przez nas osoby mogły rzeczywiście dobrze się bawić. Dobrze jest zatem wybrać hotel oferujący dodatkowe atrakcje i aktywności, takie jak siłownia czy basen. Nie możemy zapominać też o odpowiednim cateringu, bez którego jakiekolwiek dłuższe spotkanie byłoby istnym koszmarem.

Marek Adamski

Zobacz również